بهترین پنجره دوجداره از لحاظ قیمت و کیفیت

بهترین پنجره دو جداره از لحاظ قیمت و کیفیت

 

شناخت و اتخاب بهترین پنجره دوجداره از لحاظ قیمت و کیفیت چه لزومی دارد ؟

وجود نور است که باعث روشنایی خانه‌هایمان می‌شود و پنجره یکی از عوامل موثر در روشنایی خانه‌ها بحساب می‌آید و انتخاب پنجره با کیفیت از ورود گرد و غبار و آلودگی صوتی به داخل منزل جلوگیری می‌کند.

ما در این مقاله سعی داریم تا به شما در انتخاب بهترین پنجره‌ دوجداره کمک کنیم.

 

بهترین-پنجره-دوجداره
بهترین-پنجره-دوجداره

 

معرفی بهترین پنجره‌ دوجداره از لحاظ قیمت و کیفیت

یو پی وی سی شکل سخت‌شده پلی وینیل کلراید است که در صنعت ساختمان به عنوان اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده پروفیل یو پی وی سی مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده حدود 85 درصد آمیزه اولیه تولید پروفیل UPVC را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این ماده مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص موردنیاز به ترکیب اضافه می‌شود که عدم وجود آن‌ها یا تغییر میزان به‌کاررفته در فرمولاسیون می‌تواند محصول نهایی ساخته‌شده را به‌شدت تحت تاثیر قرار دهد.

پنجره دوجداره از جنس یو پی وی سی با کیفیت ساخته شده باشد، طول عمرش از بقیه پنجره ها با جنس معمولی یا نامرغوب بیشتر است. پنجره یو پی وی سی به عنوان پنجره دوجداره نیز نامیده می‌شوند و این نامگذاری به دلیل استفاده از شیشه دوجداره است.

 

یو پی وی سی
یو پی وی سی

 

یو پی وی سی

تابش سرد از سطوح، عاملی است که می‌تواند موجب سلب آسایش حرارتی شود. درواقع، هر سطح، دمایی را که دارد به محیط تابش می‌کند، یعنی اگر فردی مقابل سطح یخی با دمای صفر درجه قرار بگیرد، دمایی که احساس خواهد کرد ترکیبی است از دمای هوا و دمای یخ، که موجب می‌شود، دمایی تقریبا نصف دمای هوا را احساس کنید.

مثال، اگر دمای هوا در آن لحظه 26 درجه سانتیگراد که دمای نسبتا گرمی است باشد، آن را 13 درجه، یعنی سرد احساس خواهد کرد. همین اصل در پنجره ها نیز رخ می‌دهد، به این دلیل که پنجره های آهنی با شیشه یک‌جداره دمای بیرون را به‌راحتی به داخل منتقل می‌کند.

برای مثال، در دمای 5- درجه هوای بیرون، دمای سطح شیشه در داخل به حدود صفر می‌رسد و در نتیجه مسئله مشابه ایستادن مقابل یک سطح یخ رخ می‌دهد، برعکس این مسئله در تابستانهای گرم نیز تکرار می‌شود که خود موجب اتلاف شدید انرژی می‌گردد زیرا به ازای هر یک درجه تغییر درجه حرارت داخل، مصرف انرژی ساختمان 6% افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که در صورت تغییر 5 درجه‌ای دمای داخل 30% مصرف انرژی بیشتر می‌شود. در صورت استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی که دارای شیشه‌های دوجداره با فاصله پر شده از گاز آرگون باشند، دمای سطح شیشه داخلی و پروفیلها تقریبا با دمای هوای اتاق برابری می‌کند. در نتیجه احساس حرارتی مطلوب‌تر در تابستان و زمستان برای ساکنین که گاهی در مجاورت پنجره نیز قرار دارند ایجاد می‌شود.

در کشورمان شرکت ها و برند های مختلفی در این زمینه فعالیت میکنند که از معتبرترین و خوشنام ترین آنها هافمن ، وین تک و ویستابست را نام برد.

 

مزایای پنجره دو جداره یو پی وی سی
مزایای پنجره دو جداره یو پی وی سی

 

انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی :

پنجره ثابت

پنجره لولایی تک حالته

پنجره لولایی دوحالته

پنجره دوجداره کشویی ریلی

پنجره دوجداره فلوکس واگنی

بازشوی فرانسوی

بازشوی آکاردئونی

 

 

مزایای پنجره دو جداره یو پی وی سی

 • ثبات رنگ و عدم نیاز به رنگ کاری
 • عایق بندی در برابر سرما و گرما
 • عایق بندی در برابر آلودگی‌های صوتی و گردو غبار
 • امکان ساخت و اجرای همه اشکال هندسی بدون محدودیت
 • تنوع بسیار بالا در بازشوها
 • امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی
 • غیرقابل اشتعال
 • متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
 • دوست دار محیط زیست (بدون سرب)

 

معایب پنجره دوجداره upvc
معایب پنجره دوجداره upvc

 

معایب پنجره یو پی وی سی

از معایب پنجره یو پی وی سی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. در صورتی که پروفیل پنجره از کیفیت استانداردی لازم برخوردار نباشد و از مواد زاید و بازیافتی PVC تهیه شده باشد به مرور زمان موجب شکنندگی و یا تغییر رنگ پروفیل به رنگ زرد خواهد شد.
 2. اگر در هنگام تولید پنجره، گالوانیزه کاربردی ناقص و یا از پروفیل بی‌کیفیت باشد، بعد از نصب موجب کج شدن و تغییر شکل پنجره خواهد شد، که در بیشتر مواقع موجب آوار شدن پنجره خواهد شد و دیگر هیچگونه رگلاژ و تعمیری فایده نخواهد داشت.
 3. اکثر سازندگان و پیمانکاران ساختمان برای کاهش هزینه های ساخت، در سفارش پنجره یو پی وی سی سهل انگاری می کنند و به کیفیت و سابقه تولید کننده و رضایت مشتری اصلا توجه ندارند.
 4. پنجره های یو پی وی سی را در مراکز آزمایشگاهی یا محل هایی که با مواد شیمیایی و یا حرراتی مثل کوره ها در آنجا استفاده می‌شوند، نباید بکار برد.
 5. از کاربرد مواد شوینده مثل وایتکس بر روی پروفیل خودداری کنید، چون باعث فعل و انفعالات خطرناک شیمیایی می‌شود و برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است.
 6. در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم از پروفیلهای مقاوم و مناسب استفاده کنید.
 7. پنجره های یو پی وی سی دست دوم فقط جنبه ظایعات پلاستیکی را دارند.
 8. حتما قبل از نصب، از فریم محکم در محل نصب استفاده گردد.

 

آلومینیوم
آلومینیوم

 

بهترین پنجره دوجداره : پنجره ی آلومینیومی

پنجره آلومینیومی همان پنجره ساخته شده از پروفیل‌های آلومینیومی هستند، که مدت طولانی است که تا به امروز در حال تولید و استفاده هستند. در واقع پنجره آلومینیومی از انواع قدیمی پنجره‌ها به حساب می‌آید، که نسل اول آن در زمان گذشته ، طرفداران بسیاری داشته است.

ظاهرا سری اول پنجره‌های آلومینیومی، با استفاده از میل‌گردهایی به هم وصل می‌شدند و امکان ساختن پنجره آلومینیومی دوجداره با آن ساختار وجود نداشت ولی امروزه بدلیل تغییرات فراوان در فرم ساخت پنجره‌های آلومینیومی که به صورت مکانیکی متصل می‌شوند که قابلیت ساخت پنجره دوجداره آلومینیومی فراهم شده است که امروزه نیز بخاطر دوجداره بودنشان مصرف کنندگان قابل توجهی دارند.

 

مزایای پنجره دوجداره آلومینیوم
مزایای پنجره دوجداره آلومینیوم

 

مزایای پنجره آلومینیومی

پنجره آلومینیومی مانند یو پی وی سی قابلیت بازیافت دارد.

قادر به نگهداری پنل‌های شیشیه‌ای بزرگ و سنگین هستند.

بخاطر ویژگی مقاومت در برابر خوردگی‌شان، بعد نصب نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری دارند.

پنجره آلومینیومی قوی و پایدار هستند و قادر به مقاومت در برابر شدیدترین عناصر و تغییرات جوی هستند.

وزن و حجم کمتری نسبت به چوب دارد.

حمل و نصب آن نیز آسان می‌باشد.

 

معایب پنجره آلومینیوم
معایب پنجره آلومینیوم

 

معایب پنجره آلومینیومی

پنجره آلومینیومی عايق گرما نيستند.

باعث هدر رفتن انرژي مي شوند و با راه دادن سرما به داخل محيط عرق مي كنند.

تورفتگي و خراش بر روي آن ها قابل تعمير نيست و در اين صورت بايد تعويض شوند.

 

چوبی
چوبی

 

بهترین پنجره دوجداره : پنجره ی چوبی

از قدیم الایام چوب یکی از بهترین مواد برای ایجاد یک عایق مناسب حرارتی به‌حساب می‌آید. توجه داشته باشید که عایق بودن چوب فقط به سیستم دمایی محدود نیست و از آن می‌توان به‌عنوان عایق مناسب صدا هم استفاده کرد. پنجره دوجداره چوبی به‌طور قابل ملاحظه‌ای هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد و این امر هم از نظر اقتصادی برای شما جذاب خواهد بود.

در کنار بحث صرفه‌جویی انرژی، پنجره با قاب چوبی، باید به اهمیت این پنجره‌ها از منظر زیبایی شناسی هم توجه داشت. از نظر زیبایی شناختی چوب به حدی ارزشمند و دوست داشتنی است که حتی پنجره‌های دوجداره PVC طرح چوب هم در بازار فروخته می‌شود.

هیچ کس نمی‌تواند زیبایی پنجره چوبی را نادیده بگیرد. وقتی امکان این را داشته باشید که طرح و سبک مورد نظرتان را برای پنجره چوبی انتخاب کنید، پس نمایی زیباتر خواهید داشت.

چوب از طبیعت و درختان طبیعی برداشت می‌شود و یک مصالح ساختمانی طبیعی که پایدار و سازگار با محیط زیست هست. در پروسه ساخت پنجره‌های چوبی کمترین آسیب به محیط زیست وارد می‌شود. برای ساخت پنجره چوبی گازهای کمتری تولید می‌شود و پس از تخریب هم به‌راحتی به چرخه تبدیل وارد می‌گردد. پنجره دوجداره چوبی در ایالات متحده امریکا یک انتخاب محبوب برای سازنده‌های خانه است. اهمیت این پنجره برای خریداران آن سازگار با محیط زیست بودن پنجره‌های چوبی است.

اگر خانه‌ای با پنجره دوجداره چوبی داشته باشید، انرژی کمتر مصرف می‌کنید و به همین ترتیب دی اکسید کربن کمتری در هوا منتشر می‌شود.

 

مزایای پنجره دوجداره چوبی
مزایای پنجره دوجداره چوبی

 

مزایای پنجره‌ چوبی

قابل شست و شو

نصب و تعویض آسان

مقاوم در برابر نور آفتاب و حرارت

عایق در برابر نفوذ آب

طول عمر بالای پنجره چوبی

زیبایی منحصر به فرد پنجره چوبی

عایق حرارت، جلوگیری از اتلاف انرژی

عایق صوت، کاهش صدای بیرون تا ۵۰ دسی بل

عایق در برابر عبور ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا

 

معایب پنجره چوبی
معایب پنجره چوبی

 

معایب پنجره چوبی

مقاومت آن در برابر ضربه پایین است.

خطر حریق و آتش سوزی در پنجره چوبی بسیار بالاست.

پنجره چوبی نیاز به رنگ کردن و نگهداری ویژه دارد.

امکان خورده شدن توسط حشرات را دارد.

تغییر حالت در مجاورت رطوبت در آن بسیار مشهود است.

 

بهترین پنجره دوجداره ارزان قیمت
بهترین پنجره دوجداره ارزان قیمت

 

بهترین پنجره دو جداره ارزان قیمت

پنجره دوجداره ارزان قیمت به پنجره ای گفته می شود که علاوه بر اینکه قیمت مناسبی داشته باشد، انتظارات را نیز از یک پنجره دوجداره عایق برآورده کند.

در واقع پنجره ارزان یک پنچره‌ای است که تولید آن بصورت بهینه با مواد اولیه استاندارد صورت گرفته باشد و در نهایت قیمت تمام شده آن جهت مصرف کننده مناسب باشد.

استانداردهای تولید حتی در ساخت پنجره یو پی وی سی ارزان نیز باید رعایت شود. از جمله گالوانیزه یک تیکه و سرتاسری، لولاها و یراق آلات مناسب.

در واقع شرایط تولید و نصب پنجره ارزان، با بقیه پنجره‌ها یکسان میباشد و اختلاف تنها در نوع پروفیل مصرفی میباشد.

 

تفاوت‌ها :

دلیل فرق بهترین پنجره دوجداره ارزان قیمت با سایر پنجره دوجداره‌ در چیست، قبل از هر چیزی باید گفت که فقط برند و نوع متریال درب و پنجره دوجداره در کیفیت نهایی تاثیر گذار نیست بلکه نحوه تولید و نوع نصب از هر چیزی مهم تر است.

از دلایل مهم میتوان به گالوانیزه اشاره کرد که به جنس و ضخامت گالوانیزه بستگی دارد، این فلز U شکل که در تمام مقاطع و قسمت های پروفیل قرار می گیرد باعث می شود پروفیل UPVC که نوعی پلاستیک است در اثر سرما و گرما تغییر حالت ندهد زیرا پروفیل یو پی وی سی در هر ابعادی تغییر حالت می دهد، به خاطر همین تغییر شکل لنگه و شیشه آببند نمی شود، خاصیت دیگر این گالوانیزه نگهداشتن پیچ یراق آلات نصب شده روی پروفیل و پیچ نصب پنجره دوجداره روی فریم می باشد.

تفاوت بعدی، پروفیل مصرفی در پنجره دوجداره است، نوع پروفیل باعث می شود قیمت پنجره متفاوت باشد

پروفیل بی کیفیت پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دچار مشکلات زیادی مانند زرد شدن ، پوسیدگی لاستیک و درزبندی که از مهمترین قسمت ها است می شود.

امیدواریم از مقاله ای که برای شناخت و آشنایی هر چه بیشتر و بهتر شما با بهترین پنجره دو جداره ار لحاظ قیمت و کیفیت تهیه و تنظیم شده است نهایت بهره را برده باشید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید زیر همین مقاله و در قسمت نظرات سوالاتتان را با مشاوران ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ داده شود. همچنین برای تسریع در روند مشاوره میتوانید از طریق دگمه ی واتساپ با ما در ارتباط باشید و یا از طریق گزینه ی زبر با گروه یو پی وی سی کار تماس بگیرید.

 

تماس با ما
تماس با ما
فروش در و پنجره یو پی وی سی
ارسال دیدگاه