بررسی و شناخت پنجره دوجداره فولکس واگنی

خرید پنجره دوجداره فولکس واگنی

 

به جرات میتوان گفت که پنجره دوجداره فولکس واگنی یکی از پرطرفدارترین نوع پنجره دوجداره است که بدلیل داشتن دو حالت کشویی و لولایی از مزایای بسیاری بهره‌مند است.

دلیل اینکه به این نوع پنجره فولکس واگنی می‌گویند نحوه باز شدن این محصول است که بسیار شبیه باز شدن درب ماشین فولکس واگن است، بسیار راحت باز می‌شود بدون اینکه فضای اضافی را اشغال کند.

 

پنجره دوجداره فولکس واگنی
پنجره دوجداره فولکس واگنی

معرفی پنجره دو جداره فولکس واگنی :

پنجره دوجداره فولکس واگنی UPVC یکی از پر طرفدارترین و زیباترین نوع پنجره دوجداره است و انواع مختلفی دارد. پنجره فولکس واگنی عایق بندی پنجره لولایی و راحتی استفاده پنجره کشویی را همزمان دارا می باشد. به زبان ساده مکانیزم باز و بسته شدن دربهای فولکس واگن، مثل دربهای ون تاکسی می باشد. ابتدا قسمت بازشو مقداری عقب می آید و در ریل قرار میگیرد، سپس به صورت کشویی حرکت میکند.

استفاده از پنجره دوجداره کشویی گرچه برای استفاده راحت تر هست ولی به علت آب بندی و هوا بندی ضعیف تر توصیه نمیشود، اما پنجره دوجداره فولکس واگنی راحتی استفاده پنجره کشویی و عایق بندی پنجره لولایی را دارا میباشد.

پنجره فولکس واگنی مانند پنجره دوجداره کشویی است ولی با این تفاوت که بازشوی آن مانند اتومبیل فولکس واگن به صورت ریلی باز و بسته می شوند.

 

volkswagen-upvc-window
volkswagen-upvc-window

 

پنجره فولکس واگنی دارای عایق بندی بالایی است و جایگزین خوبی برای پنجره کشویی محسوب می شود. پروفیل مورد استفاده در این پنجره مانند پروفیل پنجره لولایی است. در تولید پنجره فولکس واگنی از یراق آلات خاصی استفاده می شود که معمولا گرانتر است، استفاده از این نوع یراق آلات برای پنجره‌ها با ابعاد بزرگ مناسب‌تر است.

به عنوان تنها عیب پنجره فولکس واگن می‌توان به قیمت نسبتا بالای آن که نسبت به سایر پنجره‌ها بیشتر است اشاره کرد که بدلیل استفاده از PVC باکیفیت و درجه یک و یراق آلات خارجی (آلمانی وترک) است. پنجره فولکس واگنی با یراق آلات آلمانی از پنجره فولکس واگنی با یراق آلات ترک نیز بسیار گران‌تر است.

 

volkswagen-upvc-window
volkswagen-upvc-window

مکانیزم پنجره دوجداره فولکس واگنی :

دستگیره پنجره دوجداره فولکس واگنی در جهت پایین بسته است، با حرکت ۹۰ درجه ای به سمت خط افقی، پنجره بصورت دو حالته ۳۰ درجه از بالا باز خواهد شد و در نهایت با حرکت به سمت بالا یعنی ۴۵ درجه قفل امنیتی آزاد می شود و لنگه بازشو از سمت پایین وارد ریل می شود. سپس بصورت کشویی به طرفین حرکت می کند.

زمان بستن درب کافیست لنگه را در جهت بسته شدن حرکت دهید. پایین بازشو بصورت خودکار و یا با کمک دست بستگی به نوع یراق آلات: (اتومات، نیمه اتومات و مکانیکی) به سمت داخل فریم حرکت می کند. سپس با چرخاندن دستگیره و یا کمک دست قسمت بالا نیز به سمت داخل حرکت کرده و درب پنجره فولکس واگنی بسته می شود.

برای افزایش عمر یراق آلات Tilt & Turn (شیب و چرخش) بهتر است درهنگام باز کردن درب یا پنجره دوجداره فولکس واگنی، قسمت پایین بصورت کامل از چارچوب بیرون آمده و روی ریل قرار بگیرد. در غیر اینصورت فشار زیادی بر روی ریل وارد می شود.

مکانیسم بازشوندگی خاص پنجره های فولکس واگنی سبب شده است که تا یک عایق قوی با توان ۱۰۰ درصدی در برابر انتقال حرارت، صوت و آلودگی های هوا باشد.

 


قیمت پنجره فولکس واگنی :

اگر برای رفع نیازتان به دنبال بهترین پنجره دوجداره باشید مطمئنا با مدل های فراوانی روبرو شده اید که همین مورد میتواند انتخاب را برایتان دشوار کرده باشد. توجه داشته باشید که نوع فولکس واگنی یکی از نمونه های گران قیمت موجود در بازار است.

قیمت درب و پنجره دوجداره فولکس واگنی UPVC به دلیل قیمت یراق آلات آن کمی بالاست و شبیه به پنجره دوجداره لولایی و کشویی است ولی با کمی تفاوت در باز شدن است.

برای نوع بازشو باید وزن درب ها در نظر گرفته شود و اندازه بازشو بیش از حد بزرگ نباشد تا بازشو وزن مناسبی برای استفاده داشته باشد. از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM استفاده شود.

 

مزایای پنجره فولکس واگنی :

دارای فیتینگ بیشتر نسبت به مدل کشویی می باشدو این قابلیت به این دلیل بوده که پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا می شود و بعد در ریل جانبی بروی لت ثابت قرار میگیرد.

به هنگام باز و بسته شدن فضایی اشغال نخواهد کرد.

جلوگیری از ورود گردو غبار و آلودگی به فضای داخلی ساختمان.

دارای قابلیت باز شدن تا زاویه ۴۵ درجه.

مقاوم در برابر باد، باران، طوفان.

کاملا عایق بودن و طول عمر بسیار بالا.

شستشوی آسان و ضد رطوبت.

 

ابزار و یراق پنجره
ابزار و یراق پنجره

دسته بندی :

اتوماتیک

نیمه اتوماتیک

غیر اتوماتیک (دستی)

 

نحوه تولید پنجره :

بهتر است از پروفیل سری ۶۰ با لنگه درب جهت بازشو استفاده گردد.

استفاده از یراق آلمانی GU و ROTO

جهت انتخاب یراق حتما عرض و ارتفاع بازشو و وزن لنگه محاسبه گردد در غیر این صورت پنجره به سختی باز و بسته می شود و به مرور زمان عملکرد خود را از دست خواهد داد.

ریل یراق پنجره فولکس واگنی حتما در خط تولید و محل کارخانه و با استفاده از شابلون مربوطه نصب گردد و هرگز توسط نصاب در سر پروژه نصب نگردد.

استفاده از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM

 

پنجره دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره یو پی وی سی

امتیازات این نوع پنجره  :

یکی ار حسن های پنجره فولکس واگنی نوع بازشو آن می باشد. عدم اشغال فضای داخلی با پنجره  فولکس واگنی، در این نوع پنجره  به علت نوع بازشو خود که شبیه به پنجره کشویی می باشد در هنکام باز شدن فضای داخلی اتاق را اشغال نمی کند. همچنین این نوع بازشو در هنگام باز شدن تداخلی با پرده نخواهد داشت.

آب بندی و هوابندی کامل در، پنجره دوجداره فولکس واگنی، به علت وجود لاستیک ها بر روی پروفیل بازشو، فریم، عملیات آب بندی و هوابندی انجام می‌شود. همچنین بر روی یراق آلات پنجره فولکس واگنی همانند پنجره دوجداره لولایی قطعات و زبانه های مقابل طراحی شده است که باعث فشردگی بیشتر لاستیک ها بر روی سطح پروفیل پنجره می شوند و امر فیتینگ را  می بخشد.

کاهش و حذف صدای مزاحم توسط پنجره دوجداره فولکس واگنی، استفاده از یک شیشه دوجداره با ساختار صحیح می تواند فواید پنجره فولکس واگنی را تکمیل نماید. پنجره دوجداره فولکس واگنی می تواند مانند سایر پنجره‌های دوجداره استاندارد کاهش صداهای مزاحم را به بهترین نحو انجام دهد.

 

نصب پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره

 

طراحی بازشو و شیشه بزرگتر پنجره دوجداره فولکس واگنی نسبت به پنجره لولایی و کشویی، شما در پنجره دوجداره لولایی و کشویی به علت مسائل فنی قادر نخواهید بود ابعاد بازشوی بزرگتر از اندازه های استاندارد و رایج اجرا کنید اما در پنجره دوجداره فولکس واگنی این مسئله تا حدودی بهبود یافته است و می توانید بازشو بزرگتری نسبت به پنجره لولایی داشته باشید.

 

حرف پایانی :

گروه یو پی وی سی کار به پشتوانه ی تجربه ای که در طول نزدیک به یک دهه فعالیت در حیطه شغلی تولید و فروش درب و پنجره دو جداره UPVC کسب کرده است آماده ی ارائه ی هر نوع خدمات در این زمینه میباشد. اگر پنجره ای دارید که باید تعویض شود، و یا پروژه ای دارید که به مرحله ی نصب درب و پنجره نزدیک میشود، ما برای مشاوره و خدمت رسانی بصورت 24 ساعته در اختیار شما عزیزانیم.

ما برای هر بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته باشید پیشنهاد ویژه ای داریم، از خرید پنجره دوجداره ارزان قیمت تا بهترین و لوکس ترین پنجره.

امیدواریم مقاله ای که با هدف اشنایی شما با پنجره دوجداره فولکس واگنی تهیه و تنظیم شده است موجب بالا رفتن اطلاعات شما در این زمینه شده باشد. شما عزیزان میتوانید برای استعلام قیمت انواع درب و پنجره دو جداره و تک جداره از طریق اطلاعات درج شده در صفحه ی تماس با ما و تنها با یک کلیک با مشاوران گروه یو پی وی سی کار در تماس باشید.

 

تماس با ما
تماس با ما
فروش در و پنجره یو پی وی سی
ارسال دیدگاه