پنجره دوجداره کشویی یا ریلی چیست و چه مزایایی دارد؟

قیمت و خرید پنجره دوجداره کشویی - ریلی

 

یکی از مهمترین ویژگی های پنجره دو جداره ریلی – کشویی که باعث منحصر بفرد بودن این محصول شده است این است که پنجره دوجداره کشویی به دلیل یکپارچه بودن و بدون تأثیر ناخوشایند سوراخ هایی که در هنگام زهکشی ایجاد میشود باعث تمیزی و سادگی طرح میشود.
پنجره های کشویی همیشه مزایای عملکردی گسترده ای را ارائه می دهند، اما پنجره دوجداره کشویی اوضاع را یک گام جلوتر می برد. از طرفی باعث صرفه جویی در فضای خانه می شود و از طرفی جریان هوا و تهویه را به حداکثر میرساند در حالی که به دلیل دو جداره بودن باعث کاهش اتلاف انرژی در تمام طول سال می شود.

 

قیمت و خرید پنجره دو جداره کشویی
قیمت و خرید پنجره دو جداره کشویی

 

قیمت پنجره دوجداره کشویی یا ریلی

به دلیل وجود عوامل متعدد که باعث شده است تا قیمت پنجره دوجداره کشویی متفاوت باشد. نوع پنجره‌ای که نیاز دارید و انتخاب سَبکی گه متناسب با منزل شما باشد، عواملی است که باید در نظر گرفته شود.گذشته از آن، جنس قاب پنجره و نوع شیشه‌ای که استفاده می‌شود به تعیین قیمت پنجره دو جداره کشویی شما کمک خواهد کرد، زیرا مواد مصرفی و انواع مختلف شیشه، مقادیر متفاوتی دارند.

با توجه به ماده قاب، از جنس PVC به دلیل بازدهی و قیمت پایین، از پرمصرف‌ترین ماده شیشه استفاده می‌شود. از طرف دیگر، قالب‌های آلومینیومی و چوبی پر هزینه تر هستند و جایگزینی مناسب نیستند.

پنجره‌ها بخش مهمی از هر ساختمان هستند و انتخاب موارد مناسب می‌تواند تفاوت بزرگی در نحوه کارکرد و راحتی آن ایجاد کند. پنجره‌های دو جداره می‌توانند به سبک‌های مختلف برسند.

قیمت پنجره‌های کشویی بر اساس نوع، ابعاد، شیشه و یراق آلات استفاده شده متفاوت می باشد، پنجره کشویی انواع مختلفی دارد که نسبت به جنس و اندازه پنجره دوجداره و تعداد ریل ها قیمت‌ نیز تفاوت می‌کند.

توجه داشته باشید که برای شناخت و خرید پنجره دوجداره ارزان قیمت حتما باید با متخصصیت این حوزه مشوره کنید تا با جلوگیری از تهیه ی محصول نا مرغوب گرفتار دوباره کاری نشوبد. به همین دلیل، تیم مشاوره ی ما همیشه و در هر ساعتی آماده ی ارائه ی مشاوره به شما دوست عزیز است، حتی اگر به تعویض یک پنجره نیاز داشته باشید.

 

Double-glazed-sliding-window
Double-glazed-sliding-window

 

پنجره دوجداره ریلی

پنجره کشویی از نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است، که یک نوع پنجره کشویی یک لنگه بازشو و نوع دیگر پنجره کشویی دو لنگه بازشو است. در نوع اول تنها یک لنگه‌ی پنجره، به صورت کشویی باز می‌شود و در ونوع دوم هر دو لنگه‌ی پنجره قابلیت باز و بسته شدن را به صورت کشویی دارد.

قاب دور پنجره دوجداره کشویی یا ریلی نیز از دو نوع با سطح مقطع متفاوت تشکیل شده است که شامل پنجره تک ریل کشویی و پنجره جفت ریل کشویی می‌باشد. سطح مقطع پروفیل پنجره، روی انتخاب فریم انتظار و مقدار طاقچه لبه پنجره تاثیر زیادی دارد.

در ساخت  پنجره دوجداره کشویی یا ریلی پروفیل فریم از ریل هایی تشکیل شده که لنگه بازشو با غلطک روی آن حرکت می کند. بین پروفیل فریم کشویی و پروفیل لنگه کشویی، غلطک هایی برای آسان شدن حرکت لنگه بازشو قرار می گیرد.

پنجره‌ دوجداره کشویی از دو لایه شیشه ساخته شده‌اند. دو شیشه توسط فضایی که می‌تواند پر از گاز بی‌اثر باشد از هم جدا می‌شوند و یا ممکن است به عنوان خلا باقی بماند. در حالی که شیشه دوجداره به طور عمده برای فراهم کردن عایق‌بندی بهتر برای خانه‌ها طراحی شده‌است.

در آشپزخانه‌ها نیز استفاده از پنجره‌های کشویی به دلیل آسان بودن نحوه باز و بسته شدن‌شان، بسیار کاربردی است. اگر در بالای سینک ظرفشویی یا کابینت‌ها پنجره‌ای وجود داشته باشد، بهترین نوع پنجره برای این مکان، مدل کشویی است، زیرا این پنجره‌ها در هنگام باز و بسته شدن فضای اضافی اشغال نمی‌کنند.

پنجره‌ کشویی برای مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار مناسب هستند. استفاده از این محصول به دلیل آنکه به آسانی باز و بسته می‌شوند، استفاده از آن برای تهویه طبیعی و آب و هوای بیرون از ساختمان بسیار مطلوب است.

 پنجره دوجداره کشویی برای استفاده در مناطق پر سر و صدا، گرد و خاک زیاد، هوای خیلی گرم و یا هوای خیلی سرد، مناسب نیست و نیازهای شما را برآورده نمی‌کند.

 

mosquito-net-sliding-window
mosquito-net-sliding-window

 

عایق بندی پنجره دوجداره ریلی یا کشویی

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی ریلی به دلیل وجود حالت ریلی و منافذ بین غلطک ها از عایق بندی کمتری نسبت به دیگر حالت های بازشو پنجره دوجداره دارد. اما نسبت به پنجره های قدیمی آهنی، چوبی یا آلومینیومی دارای عایق بندی بالاتری است.

برای عایق بندی بهتر پنجره دو جداره UPVC کشویی ریلی از نوارهای هوابندی، نوار درزگیر مویی استفاده می شود. نوار مویی در حد فاصل لنگه و فریم کشویی قرار می گیرد و عایق بندی را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

برای عایق بندی صد درصدی پنجره دو جداره UPVC بهتر است از پنجره دوحالته، تک حالته یا فولکس واگنی استفاده کنید. البته در برخی موارد مانند وجود شیرآلات ظرفشویی یا کابینت، ناچارید از پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی استفاده کنید.

 

پنجره دوجداره کشویی
پنجره دوجداره کشویی

 

فواید و مزایای استفاده از پنجره کشویی

صرفه‌جویی در هزینه انرژی. غیرقابل‌نفوذ توسط آب و هوا، عایق‌بندی حرارتی ایجاد می‌کند. این امر جریان گرمای ورودی و خروجی را کاهش می‌دهد. انرژی کمتری برای گرم کردن یا خنک کردن محیط به کار می‌رود و منجر به کاهش هزینه‌های انرژی می‌شود. اضافه کردن یک لایه سوم یا چهارم شیشه، مقدار عایق‌بندی پنجره را افزایش می‌دهد. هر لایه شیشه مقدار قابل‌توجهی از گرما را که عبور می‌کند را کاهش می‌دهد و حفاظت از پنجره‌ها در برابر اتلاف گرما را افزایش می‌دهد. پنجره‌های دوجداره عایق صدا می باشند. پنجره‌های دوجداره بسیار امن می‌باشند، بنابراین امنیت خانه را افزایش می‌دهند.

نوع دیگری از این پنجره ها وجود دارد که به پنجره دوجداره فولکس واگنی شهرت دارد، دلیل این نامگذاری شباهت نحوه باز و بسته شدن این محصول به خودرو فولکس واگن است. ناگفته نماند که قیمت این محصول به دلیل یراق آلات به کار رفته در ان بسیار گران است.

از آنجا که پنجره دوجداره کشویی در مقابل پنجره‌های دیگر مهر و موم شده‌اند، باز کردن آن‌ها از بیرون سخت‌تر است.آسیب به اثاثیه را کاهش دهید. پنجره‌های دو جداره می‌توانند مقدار نور خورشید و گرمای داخل اتاق را کاهش دهند. این می‌تواند به کاهش آسیب آفتاب به نقاشی‌های شما، مبلمان، فرش و اشیا دیگر در اطراف خانه کمک کند.

 

aluminium-sliding-windows
aluminium-sliding-windows

 

دلایل برتری استفاده از پنجره ریلی

استفاده از بهترین پنجره دوجداره کشویی و شرایط استفاده از آن، بستگی به موقعیت ساختمان و شرایط منطقه زندگی شما دارد. البته ناگفته نماند که سلیقه شما نیز در انتخاب این نوع پنجره موثر است. از آنجایی که استفاده این پنجره بسیار آسان‌تر از سایر انواع پنجره های UPVC دوجداره است و هنگام باز و بسته شدن فضای اضافه‌ای اشغال نمی‌کند، بنابراین در بین مردم و سازندگان ساختمان‌ها بسیار محبوب است.

اگر می‌خواهید در مکانی که جای کافی برای باز و بسته شدن لنگه پنجره وجود ندارد، پنجره دو جداره نصب کنید،‌ بهتر است نوع کشویی را از بین انواع دیگر انتخاب کنید. نوع پنجره دوجداره کشویی به دلیل داشتن شیشه‌های سرتاسری نوردهی بالایی دارد. همچنین به دلیل سبک باز و بسته شدن‌شان، برای مکان‌هایی که نیاز به عبور و مرور مداوم هوا دارند، بسیار مناسب است.

 

پنجره دوجداره کشویی یا همان ریلی
پنجره دوجداره کشویی یا همان ریلی

 

نحوه نظافت و باز کردن :

برای نظافت پنجره دوجداره کشویی یا همان ریلی ، ابتدا باید لنگه بازشو را از چارچوب فریم کشویی خارج کرد. برای بیرون آوردن لنگه کشویی بازشو، ابتدا پیچ قطعه گردگیری که در قسمت بالای لنگه بازشو است را باز می کنیم و گردگیر را از لنگه جدا می کنیم. سپس لنگه بازشو را به سمت بالا بلند می کنیم و آن را از ریل پایین خارج می کنیم.

هنگام در آوردن لنگه کشویی احتیاط کنید زیرا بدلیل سنگینی وزن شیشه دوجداره، لنگه از دست خارج نشود و سقوط نکند.

امیدواریم این مقاله که با هدف شناخت هر چه بیشتر شما با پنجره دو جداره کشویی و ریلی تهیه و تنظیم شده است، به بالا رفتن اطلاعات شما از این محصول کمک کرده باشد. تیم پشتیبانی و مشاوره ی یو پی وی سی کار اماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان است. اگر قصد تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی دوجداره را دارید و یا در حال ساخت و ساز ساختمانتان هستید، شک نکنید که تماس با ما میتواند آخرین تماس شما در رابطه با کاری که انجام میدهید باشد. منتظرتانیم.

تماس با ما
تماس با ما

 

فروش در و پنجره یو پی وی سی
ارسال دیدگاه